W naszym kraju nie brakuje fanów siatkówki. Na pewno przyczynia się do tego fakt, że męska reprezentacja niedawno obroniła tytuł mistrzów Świata. Nasi po raz kolejny pokonali w wielkim stylu Brazylijczyków. Dużo osób nie tylko ogląda siatkówkę, ale także ją typuje. Buki pod tym względem rozpieszczają swoich użytkowników. Nie brakuje w końcu licznych zakładów, które mogą być obstawione. Co dokładnie jest do gry?

typowanie siatkówki
Typy bukmacherskie z siatkówki

Typ na zwycięzce całego meczu

Standardowym i często granym zakładem jest triumfator całego spotkania. Warto tutaj podkreślić, że w tym obszarze mamy tylko 2 możliwe warianty. W siatkówce nie ma żadnych remisów. W związku z tym albo wygrywa gospodarz, albo gość. Wiele osób właśnie z tego względu woli obstawiać siatkówkę niż na przykład piłkę nożną, gdzie jeszcze jest opcja remisowa. Gdzie najlepiej grać siatkówkę? Przede wszystkim trzeba zdecydować się na legalnie działającego bukmachera.

Następnie trzeba porównać, gdzie oferta jest najbardziej urozmaicona. Jest taka zasada, że im więcej oferowanych zakładów, tym lepiej. Po prostu łatwiej jest znaleźć takie zdarzenie, które – uwzględniając różne czynniki – będzie naprawdę warte gry. Warto pamiętać, że w siatkówce nie brakuje niespodzianek. Często teoretycznie słabsza drużyna jest w stanie wygrać we własnej hali z wyżej notowanym przeciwnikiem. Gra na własnym obiekcie ma tutaj dość spore znaczenie.

„Uwielbiam obstawiać siatkówkę bo w tej dyscyplinie jest najmniej niespodzianek, zwykle faworyci wygrywają. Swoje typy z siatkówki biorę z forum Betonline, gdzie są najlepsi typerzy tej dyscypliny, oraz Volley24.” – typer z eTypy.pl

Jeśli zatem zamierzacie postawić, że lider tabeli wygra w delegacji, to warto sprawdzić, jak do tej pory radził sobie w spotkaniach wyjazdowych. Należy też zweryfikować, czy rywale dobrze punktują u siebie.

Zwycięzca poszczególnych setów

Możecie typować nie tylko triumfatora całego meczu. Macie również szansę postawić na to, która drużyna wygra na przykład otwierającą partię. Zazwyczaj jest tak, że takie kursy są nieco wyższe na faworytów w porównaniu do kursów na wygranie całego spotkania. Jeśli zatem kurs na 1 wynosi (na cały mecz) 1.35, to kurs na 1 (pierwszy set) jest zazwyczaj o kilkanaście dziesiętnych większy. Przy dużej stawce ma to naprawdę spore znaczenie.

Dobry bukmacher oferuje również możliwość obstawiania każdej następnej partii. Możecie zatem zagrać nie tylko, kto wygra pierwszego seta, ale także to, kto będzie najlepszy w drugiej lub trzeciej partii. Pamiętajcie, że czwarta partia nie jest już obligatoryjna. Być może jedna drużyna wygra 3 sety, a cały mecz zakończy się wynikiem 3:0.

Można także typować, jaki będzie wynik po dwóch setach. Wtedy kursy na faworytów są już dużo wyższe. W końcu ta drużyna musi wygrać zarówno pierwszego, jak i drugiego seta. Dodatkowo dochodzi opcja remisowa, ponieważ po dwóch setach może być wynik 1:1.

Co jeszcze można typować?

Szeroka oferta na pewno spodoba się każdemu fanowi tej dyscypliny. Macie szansę zagrać między innymi handicapy czy zakłady na dokładny wynik. Jesteście przekonani, że faworyt wygra bez straty seta? W związku z tym możecie postawić zakład na 3:0 dla danego teamu.

Dostępne warianty to na przykład ilość punktów w pierwszym secie, ilość punktów w całym meczu itp. Wydaje się, że każdy znajdzie takie zakłady, które po prostu przypadną mu do gustu.

Poprzedni artykułGodziny otwarcia punktów naziemnych bukmacherów
Następny artykułNa czym polegają prognozy bukmacherskie?
Autor wielu recenzji bukmacherów, lubi odpalać kompa i cieszyć się nowymi promocjami i bonusami do legalnych bukmacherów w Polsce.