Hazard przez dziesiątki lat był rodzajem rozrywki przeznaczonym głównie dla mężczyzn, jednak ostatnimi czasy, gry cieszą się coraz większym zainteresowaniem również u kobiet. Mimo to, wiele osób nadal myśli o hazardzie, jako o typowo męskim hobby i bez wątpienia to właśnie panowie najczęściej wybierają grę w kasynie. Mężczyźni odwiedzający kasyno online w Polsce, najczęściej wybierają darmowe gry karciane, jednak ogromną popularnością cieszy się również gra w pokera lub ruletkę. Z kolei panie, chętniej grają w bingo i gry loteryjne.

Dostępność gier

To właśnie dostępność ulubionych gier jest jednym z powodów, dla których mężczyźni chętniej odwiedzają kasyna. Ponadto, są oni bardziej zainteresowani grami, w których mogą użyć wypracowanej przez siebie taktyki i zwiększyć szansę na wygraną (np. grając w pokera lub blackjacka).

Wysokie zakłady

Nie jest niespodzianką, że mężczyźni wydają znacznie więcej pieniędzy w kasynach i stawiają bardziej ryzykowne zakłady. Uważa się, że za tymi śmiałymi stawkami idzie wrodzony optymizm mężczyzn co do swojego szczęścia i możliwości – wierzą oni, że dzięki swoim umiejętnościom są w stanie przeciągnąć fortunę na swoją korzyść. To właśnie to, ile jest się w stanie wydać na gry na pieniądze, jest prawdopodobnie jednym z czynników, dzięki któremu ujawniają się największe różnice między mężczyznami i kobietami.

Odpowiedni czas na grę

Tym, co wpływa na frekwencję mężczyzn w kasynach jest również czas poświęcany na hazard. Znaczenie ma nie tyle pora dnia, ile okoliczności – to właśnie one wpływają na to, jak często i jak długo dane osoby grają w kasynie. Ze słów Marta Wro: O ile kobiety wplatają szybkie rundy gier w swoje codzienne obowiązki, preferując granie towarzyskie, o tyle mężczyźni wolą dłuższe wycieczki do kasyna lub pokojów pokerowych. 

Hazard w sieci

Według obserwacji ekspertów, kobiety czują się bardziej komfortowo grając w kasynach online, ponieważ są mniej narażone na nacisk ze strony innych graczy oraz mają zapewnioną większą anonimowość. Niestety nie dotyczy to Polek, ponieważ w naszym kraju kasyna internetowe są niestety zakazane.

Lojalność wobec marki

Lojalność wobec ulubionych kasyn jest zwykle taka sama bez względu na płeć, ale warto zauważyć, że w większości programów VIP w kasynach można otrzymać dodatkowe korzyści, jeżeli operator uzna gracza za swojego „elitarnego” członka. Nie jest tajemnicą, że większość elitarnych członków kasyn to mężczyźni. Dzieje się tak dlatego, że mają oni tendencję do obstawiania znacząco wyższych kwot i częstszego uprawiania hazardu dlatego jest znacznie bardziej prawdopodobne, że wcześniej osiągną wyższe poziomy w programach lojalnościowych.

Na koniec

Najprawdopodobniej czasy, w których hazard był typowo męskim zajęciem dobiegają końca. 

Istnieje dość spora różnica w rodzajach gier, które wybierają mężczyźni i kobiety, ale i ta kwestia szybko przestaje mieć znaczenie. Mężczyźni wciąż chętniej odwiedzają kasyna naziemne niż kobiety, jednak w przypadku hazardu w Internecie, te różnice nie są już tak bardzo widoczne.

Poprzedni artykułNeoliberalizm doprowadzi nas do poczucia osamotnienia?
Następny artykułRing Fit Adventure – aktywnie na Switchu
Autor wielu recenzji bukmacherów, lubi odpalać kompa i cieszyć się nowymi promocjami i bonusami do legalnych bukmacherów w Polsce.