Naturalnie każdy chce zarabiać na tym co kocha, nie inaczej jest w przypadku e-sportowców. Wiele zwykłych obywateli zastanawia się, ile mogą tacy e-sportowcy zarobić. Jak więc e-sportowcy zarabiają na życie?

Jak e-sportowcy zarabiają na życie?

Jak zarabiają na życie e-sportowcy?

Czołowi gracze e-sportów zarabiają prawdopodobnie milionowe sumy, najczęściej są oni opłacani przez kontrakty oraz sponsoring, przez przeróżne firmy, takie jak wytwórców elektroniki bądź bukmacherów. Naturalnie jest to dość ekstremalny przykład, ale wracając do tematu – to jednak nic w porównaniu z zarobkami sportowców grających w turniejach zachodnich. Na zarobki rzędu 200-300 tys. Euro rocznie mogą liczyć początkujący e-zawodnicy, którzy jeszcze do końca nie udowodnili swojej wartości. Naturalnie to, ile się zarobi, zależy głównie od popularności danego tytułu. Na przykład za grę w CS GO można dostać równie dużo pieniędzy co za piłkę nożną, zwłaszcza za oceanem, gdzie ta dyscyplina jest bardzo popularna, nie mówiąc już tutaj o Docie, superbowl to jedna z największych imprez na świecie, mimo że jest organizowana tylko w jednym kraju. Nic więc dziwnego, że nie dawno pozwolił sobie na stwierdzenie, iż większość topowych graczy uważa, że zarobki na poziomie 1 „zaledwie” miliona dolarów rocznie ich nie interesują. Jednakże osoby, które obstawiają zakłady na e-sport również mogą się pochwalić niezłymi zarobkami.

sts bonus bez wpłaty
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

E-sport uczy wytrwałości

Uprawianie e-sportu hartuje osobowość gracza. Dzięki rywalizacji i chęci osiągania coraz lepszych wyników, człowiek uczy się także wytrwałości oraz wie, że nie odniesie sukcesu bez ciężkiej pracy i wysiłku. Jest to szalenie istotne dla prawidłowego kształtowania charakteru i z pewnością przełoży się na jego zachowanie w przyszłości. Taka szkoła życia przyda się każdemu dorosłemu człowiekowi, nieważne czy taka osoba będzie chciała zostać zawodowym e-sportowcem.

Wady uprawiania e-sportu

Jedną z rzeczy która może być wadą regularnego uprawiania e-sportu – to na pewno to, że możemy z tym przesadzić, przez co na przykład, mówiąc po raz setny albo tysięczny naszemu partnerowi o naszych wynikach – a nasz partner nie ma ochoty, lub wręcz nie lubi gier, może to doprowadzić do rozpadu naszego związku. Można to na przykład przyrównać do tego, że nasza druga połówka jest na przykład zafascynowana danym językiem – i nie przestaje o tym mówić. Z jednej strony cieszymy się, że dzieli się z nami naszą pasją, ale po pewnym czasie doprowadza nas to do szału. Oprócz tego, po jakimś czasie zauważymy, że dochodzimy do limitów naszego organizmu – przez co dalszy rozwój jest spowolniony, bądź wręcz niemożliwy, a utrzymywanie tego co mamy nie jest już tak przyjemne, jeśli nie możemy iść do przodu, nieprawdaż?

Jak zostać zarabiającym graczem e-sportu?

Przede wszystkim, liczy się tu wytrwałość. Bez odpowiedniej determinacji nie będziemy w stanie osiągnąć naszego celu. Tak samo jak w zakładach na e-sport. Dodatkowo jeszcze, potrzebujemy talentu, oraz wiele czasu na szlifowanie naszych umiejętności. Droga ku zarabianiu na tym, co się lubi, jest prawie zawsze ciężka oraz trudna, dlatego też pamiętajmy o tym, że aby trzaskać kasę na e-sporcie, potrzebujemy wiele wyrzeczeń, oraz poświęceń.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułNajlepsi legalni bukmacherzy w Polsce 2020
Następny artykułTrzy najlepsze porady dla graczy zakładów online
Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.