Dzieci są uczone wagi aktywności fizycznej już w przedszkolu, gdzie opiekunki zachęcają je do różnego rodzaju działań, rozwijających sprawność fizyczną. Później, w szkole podstawowej uczęszczają na obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego, a przedmiot ten towarzyszy im przez cały cykl edukacji – oczywiście o ile nie zostaną rozpoznane u nich żadne przeciwskazania zdrowotne. Potwierdzone przez lekarza, uniemożliwiają dalsze uczestnictwo w lekcjach wf-u. Jednak czy dzieci powinny właściwie uprawiać sport?

Zbawienny wpływ aktywności fizycznej

Uprawianie sportu w pozytywny sposób wpływa na rozwój dziecka – zarówno psychiczny i fizyczny. Jest podstawą zdrowego rozwoju, a dzięki aktywności fizycznej można uniknąć problemów zdrowotnych w przyszłości – sport wzmacnia ciało i uczy zdrowej rywalizacji, działań zespołowych oraz wytrwałości w dążeniu do celu i samodyscypliny. Poza tym, wiedza oraz doświadczenie na pewno przyda się już w dorosłym życiu, przy zagraniu u bukmachera po raz pierwszy. Wspominamy o tym, ze względu na to że w większości typerzy to dorośli ludzie, którzy mają spore doświadczenie we sporcie a poza tym chcą sobie trochę dorobić do domowego budżetu.

Pływanie

Niewiele sportów ma tak pozytywny udokumentowany wpływ na zdrowie jak pływanie. Przede wszystkim pozwala korygować wady kręgosłupa lub im zapobiegać – im wcześniej zacznie się działać na rzecz prawidłowej postawy, tym większe prawdopodobieństwo, że zostaną szybko złagodzone objawy skoliozy i innych problemów z kręgosłupem.

Zazwyczaj u osób, które regularnie pływają, prawdopodobieństwo wystąpienia tego typu problemów zostaje zniwelowane. Pływanie wspomaga też wydolność płuc, jest więc szczególnie polecane dzieciom, u których rozpoznano astmę. Sport ten poprawia samopoczucie, pozwala rozwinąć u dziecka koordynację ruchową i giętkość ciała oraz poprawić kondycję fizyczną. Ma też pozytywny wpływ na układ krążenia i stawy.

Ćwiczenia siłowe

Dzieci wciąż rozwijają się pod względem fizycznym, nie powinny więc wykonywać ćwiczeń siłowych, które mogą obciążyć ich kręgosłup i doprowadzić do zaburzeń wzrostu lub różnego rodzaju problemów zdrowotnych, między innymi skrzywień kręgosłupa. Niektóre zmiany mogą okazać się nieodwracalne, a nadmierne rozwijanie tkanki mięśniowej u dzieci jest niczym nieuzasadnione.

Bieganie  To znaczy jogging

W ostatnich czasach „jogging” (po angielsku bieganie) stało się bardzo popularną dyscypliną sportową, niezależnie od wieku. Biegają młodzi, oraz starsi ludzie (chociaż wtedy częściej już z racji wieku robią to z kijkami). Przy uprawianiu biegów na długie dystanse organizmy dzieci przystosowują się do wysiłku przez długi okres, przez co po jakimś czasie mięśnie nóg wzmacniają się znacznie.

Biegacze z racji uprawianej dyscypliny sportowej mają również niższe tętno, co przyczynia się do większej wydolności serca oraz mniejszego ryzyka do zachorowania na choroby serca bądź zawał. W późniejszym okresie życia może przydać się to również do na przykład dobiegnięcia do punktu bukmacherskiego tuż przed zamknięciem (taki żarcik, przepraszamy :). Jeśli chodzi o bieganie u dzieci, to regularne uprawianie tego sportu przyczynia się do poprawy sylwetki dolnej partii ciała, polepszenia zdolności chodzenia (oraz biegania) na dłuższe dystanse (przy trenowaniu biegów długodystansowych), ale również wykształca się umiejętność do nagłego przyśpieszenia bez efektów ubocznych (takich jak zakwasy po krótkim, intensywnym biegu).


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułBukmacherskie aplikacje mobilne, witryny czy punkty stacjonarne? Co wybrać?
Następny artykułCo można obstawiać u bukmacherów oprócz piłki nożnej?
Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.