Ciężko było o wylosowanie trudniejszego rywala w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Nierozstawiony Lech Poznań mógł trafić na kilkanaście różnych zespołów, ale jego drogi skrzyżowały się z Karabachem Agdam, który w ostatnich latach zawsze eliminował polskie drużyny. Sytuację Lecha dodatkowo komplikuje zmiana na stanowisku trenera. Tym samym, Kolejorz staje przed szalenie trudną misją awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. 

Kolejny rok bez Ligi Mistrzów?

Po raz ostatni, Polskę w Lidze Mistrzów reprezentowała Legia Warszawa w 2016 roku. Był to pierwszy raz po ponad 20 latach posuchy. W 2022 roku ciężko będzie o polski zespół w Lidze Mistrzów. W eliminacjach do najbardziej prestiżowych rozgrywek stanie do walki mistrz Polski, Lech Poznań. Losowanie rywala okazało się niezwykle pechowe, bo rywalem Kolejorza będzie mistrz Azerbejdżanu, Karabach Agdam. To naprawdę mocny zespół, który w ostatnich 12 latach eliminował 3 polskie zespoły: Wisłę Kraków w 2010, Piasta Gliwice w 2013 i Legię Warszawa w 2020. Kolejnym problemem jest to, że Lech po raz pierwszy zagra o stawkę pod wodzą nowego trenera. Maciej Skorża po zakończeniu poprzedniego sezonu ustąpił ze stanowiska z powodów osobistych.

Przed Lechem arcytrudne zadanie

Kilka czynników wpływa na to, że w dwumeczu pierwszej rundy eliminacyjnej faworytem do awansu będzie Karabach Agdam. Po pierwsze, nowy trener Lecha będzie miał zaledwie trzy mecze towarzyskie, aby sprawdzić kadrę i przygotować się do tego ważnego spotkania. Po drugie, Karabach to solidny zespół, który regularnie awansuje do rozgrywek europejskich. Pięć lat temu występował nawet w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Trzeci czynnik to wyjątkowo trudny wyjazd – najpierw długa podróż do Agdam, a następnie mecz w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Nie dziwi fakt, że serwis ranking bukmacherski przewiduje, że to pierwszy mecz w Poznaniu może mieć decydujący wpływ na losy dwumeczu. 

Do tego dochodzi terminarz, który w tym roku jest wyjątkowo napięty, a wszystko za sprawą Mundialu, który po raz pierwszy zostanie rozegrany jesienią. Lech zagra pierwszy mecz przeciwko Karabachowi już 5 lipca. Z kolei cztery dni później trzeba będzie zagrać mecz o Superpuchar Polski z Rakowem. 12 lipca to rewanż w Agdam, a 16 lipca mecz ze Stalą Mielec w ramach pierwszej kolejki nowego sezonu Ekstraklasy. Portal naszetypy.pl również dostrzega wszystkie przeszkody na drodze Kolejorza i wskazuje, że faworytem do awansu do kolejnej rundy eliminacji będzie mistrz Azerbejdżanu. 

Poprzedni artykułDlaczego bukmacherzy oferują tak hojne bonusy na start?
Następny artykułCzy opłaca się typować sporty, w których Polacy są faworytami?
Autor wielu recenzji bukmacherów, lubi odpalać kompa i cieszyć się nowymi promocjami i bonusami do legalnych bukmacherów w Polsce.