Pojedynek dwóch legendarnych w Polsce bukmacherów z pewnością przyniesie każdemu wiele emocji. Przyjrzyjmy się zatem STS i Fortunie, czyli najbardziej popularnych tego typu stronach w naszym kraju. Statystyki wskazują, że największe obroty należą do STS, który zdecydowanie góruje nad drugim z ocenianych bukmacherów. Czy jego popularność jest słuszna, czy gracze żyją po prostu sentymentami? Zaraz się o tym przekonamy. 

sts czy fortuna
Który Polski bukmacher najlepszy? STS czy Fortuna?

STS czy Fortuna? Bonus startowy – Pojedynek nr 1

STS oferuje swoim graczom bonus powitalny w postaci podwojenia kwoty pierwszego depozytu aż do 1000 złotych oraz freebet w wysokości 25 złotych. Fortuna natomiast również podwaja pierwszy depozyt do kwoty 1000 złotych, a w dodatku zapewnia nowych graczom bezpieczny zakład do 100 złotych oraz punkty FKP (specjalne punkty klubu lojalnościowego Fortuny), które można wymienić np. na freebet w wysokości 20 złotych.

Obie promocje wyglądają solidnie, ale nie da się ukryć, że Fortuna posiada nieco bardziej atrakcyjną promocję. Co prawda freebet u tego bukmachera jest nieco mniejszy niż u konkurencji, ale za to opcja darmowego zakładu do kwoty 100 złotych pozwala nam na bezstresowe zawarcie naszego pierwszego kuponu u tego bukmachera.

sts bonus bez wpłaty
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Warunki obrotu są podobne u obu bukmacherów. Fortuna wymaga czterokrotnego obrócenia otrzymanej kwoty od depozytu, a STS potrójnej, ale po minimalnie większym kursie. 

W pierwszym pojedynku wygrywa Fortuna. Nie jest to duże przewaga, ale robotę zrobił tutaj bezpieczny zakład. który niweluje nawet stratę spowodowaną większym wymaganym obrotem.

Kursy bukmacherskie – Pojedynek nr 2

Kursy bukmacherskie są niezwykle ważnym kryterium porównawczym dla wielu graczy bukmacherskich. Fortuna jest tu zdecydowanym zwycięzcą. Spółka ta oferuje zdecydowanie lepsze kury niż jej konkurent. Dotyczy to głównie kursów na piłkę nożną, ale to właśnie te spotkania są najczęściej obstawiane. Nie zmienia to faktu, że w innych dyscyplinach jest podobnie. Jeśli interesuje nas NBA czy NHL różnice pomiędzy bukmacherami są mniejsze, ale widoczne.

Jeśli szukamy bukmachera z większymi kursami, powinniśmy przyjrzeć się Fortunie. Jest to spółka, która pod tym względem ustępuje tylko bukmacherowi ForBET. 

UWAGA BONUS: Polski bukmacher STS z okazji uruchomienia usługi Betgames oferuje graczom nowy bonus 29 PLN bez depozytu i 20 PLN bezpiecznego zakładu w Betgames. Żeby otrzymać bonus należy wpisać kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl.

Oferta zakładów – Pojedynek nr 3

Jeśli chodzi o ofertę bukmacherską, to obie firmy gwarantują nam podobne wrażenia. Wszystkie ważne zdarzenia znajdują się u obu bukmacherów, a jeśli chodzi o te mniej interesujące zdarzenia, to raz szala przechyla się na korzyść STS, a raz na stronę Fortuny. Podobnie wygląda sprawa z zakładami na żywo. Do dyspozycji mamy bogatą ofertę zdarzeń, a także transmisje sportowe i ciekawe promocje na żywo.

W tej kategorii możemy ogłosić zasłużony remis.

Strona internetowa i aplikacja mobilna – Pojedynek nr 4

Strona internetowa obu bukmacherów prezentuje się bardzo dobrze. Jeszcze do niedawna bukmacher STS miałby przewagę, ale po ostatnich zmianach w Fortunie, kiedy to wprowadzono odświeżoną wersję zakładki do obstawiania na żywo, można na spokojnie powiedzieć, że mamy remis. 

W przypadku aplikacji mobilnej obaj operatorzy opracowali aplikację, która pozwoli nam na komfortowe stawianie kuponów w dowolnym miejscu i czasie. Aplikacje są bezpłatne i można je zainstalować na urządzeniach z systemami operacyjnymi Android i iOS. 

Remis

Pozostałe aspekty – Pojedynek nr 5

Pozostałe aspekty są ważne, ale już nie zwraca się na nie aż tak wielkiej uwagi. Obsługa klienta przemawia na korzyść Fortuny, lista metod płatności przekonuje natomiast do bukmachera STS. 

Ogółem rzecz biorąc, bukmacher Fortuna jest nieco lepszym wyborem na początek. Wszystko ze względu na dużo lepsze kursy. 

Poprzedni artykułBetclic eu Polska 2019
Następny artykułW Etoto nawet 1040 PLN na start!
Autor wielu recenzji bukmacherów, lubi odpalać kompa i cieszyć się nowymi promocjami i bonusami do legalnych bukmacherów w Polsce.