Okres pierwszej fali koronawirusa pokazał nam w 2020 roku, że musimy umieć sobie zorganizować czas wolny w domu. Jedni korzystali z rozrywki, jaką dają gry online czy też bonus bez depozytu za rejestracje w Total Casino. Inni zaś czytali, oglądali filmy i seriale. Trudno w czasie, gdy zamknięte są siłownie, a nawet parki, dbać o kondycję fizyczną. Nie każdy ma bowiem w domu własną siłownię. Być może świetnym pomysłem na przyszłość będzie Ring Fit Adventure na Nintendo Switch.

Ring Fit Adventure

Trenuj z konsolą

2010 rok z pewnością był niezwykle ważny i przełomowy dla miłośników konsol. Pojawiły się wtedy takie gry jak Star Wars: The Force Unleashed II, Mafia II, Metro 2033, FIFA 11, Red Dead Redemption, Assassin’s Creed: Brotherhood, God of War III czy też Call of Duty: Black Ops. Jednak to nie one były największą rewelacją 2010 roku. Ukazały się wtedy bowiem autorskie kontrolery/systemy ruchu jak PlayStation Move oraz stworzony przez Microsoft Kinect. Jeszcze bardziej rozszerzały one możliwości ówczesnych konsol: PS3 i Xbox 360, jak i również były potem mniej lub bardziej rozwijane na PS4 oraz XONE. W przypadku Kinecta mieliśmy do czynienia z kamerą, która rejestrowała i przetwarzała nasz ruch, zaś w PS Move mieliśmy kamerę i dedykowany kontroler. W obu przypadkach sterowanie w grach odbywało się z wykorzystaniem naszego ciała. Powstało wiele ciekawych i zabawnych gier dla całej rodziny. Szybko jednak wykorzystano oba urządzenia do wprowadzenia ćwiczeń. Można było bowiem kupić gry w stylu Kinect Sports, Just Dance, Get Fit With Mel B, Sports Champions, Zumba Fitness, Nike+ Kinect Training. Pozwalały one nie tylko na rozrywkę, lecz i całkiem sporą aktywność. Zwłaszcza gry pod fitness sprawiały, że mogliśmy wykonywać zadania wyświetlane na ekranie. W ten oto sposób zyskaliśmy motywację jak i szansę na domowy trening. Do dziś wiele osób korzysta z nich na konsolach, dzięki czemu mogły one liczyć na sposobność do aktywności fizycznej w czasie kwarantanny.

Switch dołącza do gry

Ostatnie kilka lat zdecydowanie należało do firmy Nintendo. W oczekiwaniu na konsole nowej generacji wiele osób zdecydowało się na zakup najnowszej mobilnej konsoli do gier. Wydany w 2017 roku Switch okazał się ogromnym sukcesem, znajdując także wielu nabywców w naszym kraju. Urządzenie to zapewnia nam aż 3 tryby rozgrywki: mobilnie – niczym na tablecie czy smartfonie, w trybie stołowym, gdzie możemy umieścić konsolę na biurku i sterować nią padami, jak i TV, gdzie dzięki osobnej stacji dokującej Switch zamienia się w konsolę telewizyjną.

Przez te kilka lat zdecydowanie brakowało na Switchu rozwiązania, które umożliwiłoby skuteczny trening. Co prawda pojawiły się gry pokroju Fitness Boxing 2: Rhythm & Exercise, jednak nie były do końca tym, co otrzymali gracze od Sony i Microsoftu. Na szczęście możemy już od roku kupić Ring Fit Adventure. Jest to specjalny zestaw składający się z elastycznej obręczy i opaski na nogę. Przytwierdza się do nich podstawowe Joy-Cony, dzięki czemu mogą wspólnie rejestrować nasz ruch. W zestawie otrzymujemy także grę jRPG, w której to zadania wykonujemy za pomocą ruchów naszego ciała. To jednak nie wszystko, gdyż wprowadzono dodatkowo 12 minigier, w których także stawia się na naszą aktywność. Sama obręcz jest niezwykle elastyczna, więc możemy wykorzystywać ją jako przyrząd do ćwiczeń, a zamontowany w niej pad będzie zliczał nasze ruchy. Można potem sprawdzić efekty treningu w dedykowanej aplikacji.

Nie zdziwimy się, jeśli w najbliższej przyszłości w oparciu o Ring Fit Adventure na rynku pojawią się kolejne gry sportowe do wykorzystania z obręczą i pozostałymi akcesoriami.  

Poprzedni artykułDlaczego to mężczyźni są najczęstszymi klientami kasyn?
Następny artykułKto jest najlepszym bukmacherem roku 2021?
Autor wielu recenzji bukmacherów, lubi odpalać kompa i cieszyć się nowymi promocjami i bonusami do legalnych bukmacherów w Polsce.