Każdy początkujący pokerzysta, zanim usiądzie do stolika, powinien zając się tematem układów kart w pokerze online. Na szczęście bardzo łatwo się ich nauczyć, a bez tego gra w samego pokera byłaby bardzo trudna, bądź też niemożliwa. W końcu nie da się grać w grę fair, jeśli nie znamy jej zasad, czyż nie? Dlatego też – dziś przedstawiamy wam poradnik o układach kart w pokerze!

Układy kart w pokerze – poradnik

Zanim opowiemy sobie o układach – kilka słów o kasynach online

Powód dla którego nie mamy swobodnej możliwości gry w kasynach online jest prosty – w czasie prac nad nowelizacją ustawy hazardowej wybuchła afera hazardowa, w którą byli zamieszani politycy. Przez to ustawa została bardzo mocno przyśpieszona, przez co większość gier wrzucono do jednego wora, i ustanowienia monopolu państwa. Dlatego też gra w pokera online była przez tak długi czas niedostępna dla graczy. Jedyna opcja teraz to albo kontrolowane przez państwo Total Casino, bądź też zakłady na karty Betgames STS.

Darmowy bonus STS
Darmowy bonus STS

Naturalnie nie jest to typowa gra w poker online, ponieważ raz, przepisy, dwa – wygląda to mniej więcej w tej formie, że sami nie gramy w pokera – ponieważ my jedynie obstawiamy rękę, która według nas zwycięży. Ta forma omijania przepisów działa i jest całkiem popularna wśród pokerzystów. Sama gra w pokera ma na celu zbudowanie najlepszego układu kart. Wszystkie odmiany wykorzystują również też podobny ranking układów pokerowych, a rozgrywka kończy się odsłonięciem kart przez graczy, którzy pozostali w grze po wszystkich rundach, a następnie porównuje się uzyskane układy i wygrywa ręka z najlepszym układem kart.

Tabela układów kart w pokerze

Zaczynając od najsłabszych kart do najlepszych :

 – Wysoka karta (High Card) – karty nie tworzą żadnego układu – czyli nie mamy nic

Para (Pair) – Dwie takie same karty (na przykład dwie dwójki)

Dwie pary (Two Pairs) – Dwie pary takich samych kart (na przykład 2 pary czwórek)

Trójka (Three of a Kind) – trzy takie same karty (trzy gońce)

Strit (Straight) – 5 kolejnych kart dowolnego koloru. Na przykład 5, 6, 7, 8 i 9.

Kolor (Flush) – Układ pięciu kart o dowolnych wartościach, w tym samym kolorze. Na przykład ręka, w której jest J, K, 6, 5 i 4 Karo to Kolor karo.

Full (Full House) – Ręka z parą i trójką. Przykładem jest układ : Dama, Dama, Król, Król, Król.

Kareta (Four of a Kind) – Układ z czterema kartami o tej samej wartości. Istnieje też podobny układ nazywany piątką, który jest możliwy tylko w grach z Jokerem.

Poker (Straight Flush) – Jest to połączenie Koloru i Strita. Na rękę składa się 5 kolejnych kart w tym samym kolorze.

Poker królewski (Royal Flush) – Układ Poker składający się z kart od 10 do Asa. Poker królewski to na przykład ręka z 10., J, Q, K i A Pik. Najsilniejszy możliwy układ pokerowy.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJak grać w pasjansa? – czy gry karciane są legalne?
Następny artykułCzy warto grać w Betgames STS przy użyciu systemów bukmacherskich?
Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.