Stworzenie idealnej gry, która doceni każdy nie jest proste. Nigdy nie jest się w stanie zadowolić każdego, ponieważ każdy ma inny gust i preferencje. Można starać się dotrzeć do większości, ale próżno liczyć na uznanie każdego. Dotyczy to każdego typu gier od gier kasynowych po komputerowe gry akcji. Darmowe sloty owocowe pomimo, że są uwielbiane przez wielu, zawsze będą dla kogoś nieodpowiednie, za nudne, zbyt proste czy skomplikowane. Jeżeli chodzi o gry komputerowe fabularne to są one niemałym wyzwaniem dla producentów. Ich skomplikowana budowa, przemyślana fabuła i różnorodne dodatki muszą zaskakiwać na każdym kroku i wprowadzać gracza stopniowo w tajemniczy świat, w którym powinien się zakochać. W grach komputerowych liczy się każdy szczegół, od ścieżki dźwiękowej, po dialogi, główne postacie oraz grafikę. Czy istnieją gry ponadczasowe, fenomenalne i wyjątkowe? Takie, które w dniu premiery rozchodzą się jak świeże bułeczki i na które czeka się z utęsknieniem? Istnieją, a wśród nich zdecydowanie znajduje się Wiedźmin 3.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Jak łatwo można się domyśleć jest to 3 część kultowej produkcji Wiedźmin. Jest to fabularna gra akcji, której główny bohater Geralt z Rivii pokonuje zaprzeszłego wioski, odwiedza jaskinie, walczy z potworami i dziwnymi istotami oraz wykonuje skomplikowane i złożone misje. Firma CD Project Red idee gry stworzyła wzorując się na twórczości Andrzeja Sapkowskiego, jednak postanowiła kreować własne historie, a nie wiernie odwzorowywać te znane z książki. Wiedźmin 3 to część, w której Geralt zmaga się z Dzikim Gonem, pokonuje różne stwory, walczy o miłość i poszukuje Dziecka Niespodzianki. Wątki są bardzo zróżnicowane, jednak całość jest stworzona w taki sposób, aby wszystko było spójne i zaskakująco wciągające. Perfekcyjnie korespondują z wątkiem głównym, co umożliwia graczom jeszcze większe zaangażowanie.

Otwarta struktura

To co świadczy o fenomenie Wiedźmina wynika z dowolności kreowania swojego świata. Swoboda wyboru postaci i rozwijaniu własnych wątków sprawia, że gra jest niepowtarzalna i doskonale zindywidualizowana. Mapa pokazuje wiele tajemniczych i ciekawych zakątków. Gracz sam musi zdecydować czy chce je odkryć, ale jedno jest pewne konstrukcja jest przygotowana w taki sposób, aby pragnienie było nie do odparcia. Symbole na mapie, niezwykle bonusy i szansa na duże nagrody kusi na każdym kroku, ale twórcy postarali się, aby w tym świecie nie dać się zagubić. Do tego dochodzą fantastyczne dialogi, które na długo pozostają w pamięci. Bawią i tworzą wyjątkową atmosferę i ducha tej gry.

Arcydzieło graficzne

Wiedźmin 3 to arcydzieło, które jest tworzone z ogromnym rozmachem. Każdy detal jest zauważalny i intryguje. Każdy element sprawia, że gracz zaczyna wkraczać w obrazowy świat całym sobą. Postacie są jak żywe, a ich otoczenie wydaje się niezwykle realne. Pozytywna atmosfera i szczęśliwe momenty korespondują w tym co otacza gracza. Nie tylko wizualnie wszystko oddaje atmosferę i emocje, ale także dźwięk podkręca całość doznań i pozwala zapomnieć o realnym świecie. W momentach niebezpiecznych, kiedy zewsząd czyha niebezpieczeństwo krajobraz diametralnie się zmienia. Pojawia się tajemniczość, mgła i ciemność. Jakość jest tak wypracowana, że można poczuć gęsia skórkę. W między czasie producenci pokusili się o wysokiej klasy przerywniki filmowe, które pozwalają jeszcze lepiej wczuć się w rolę bohatera. Nawet postacie drugoplanowe, tło i detale są tak stworzone, aby gracz nie czuł się zawiedziony.

Sceny, które się nie zapomina

Nie można nie wspomnieć o scenach walki, seksu i momentach podejmowania wyborów. Wszystko to ma wpływ na dalsze losy postaci. Ponadto wszystko jest dynamiczne, autentyczne i zaskakująco precyzyjne. Trzeba być czujnym, gdy jeden krok może zmienić dalsze losy całej misji. Akcja wciąż trwa i nie należy do najłagodniejszych. Wiedźmin 3 jest agresywną i mocną grą, nie ma w niej miejsca na półprodukty czy niedopowiedzenia. Wszystko jest tworzone z rozmachem, tak aby gra mogła z dumą nosić miano produkcji wszech czasów.