Wyścigi koni to temat dość niszowy – z racji tego że tak naprawdę ta kategoria sportowa – mimo iż konie są z nami praktycznie od początku – odeszła mocno już w niepamięć. Jednym z powodów dla których odstawiliśmy konie na boczny tor, jest oczywiście samochód. Silnik spalinowy zrewolucjonizował transport, z racji tego że zbudowanie samochodu jest o wiele tańsze i bardziej opłacalne od trzymania, wychowywania i zajmowania się koniem. No ale wróćmy do tematu – jak obstawiać zakłady na wyścigi konne?

Wyścigi koni na zakładach bukmacherskich – poradnik
Wyścigi koni na zakładach bukmacherskich – poradnik

Pierwsza firma bukmacherska na świecie też miała zakłady na konie

Zanim zaczniemy, czas na małą, bukmacherską ciekawostkę – pierwsza firma bukmacherska na świecie pojawiła się w Liverpoolu w roku 1923. Co ciekawe, głównym typem zakładów jakimi się zajmowała, były właśnie wyścigi koni (ciekawe czy oni też rozdawali darmowe freebety bukmacherskie). Dlaczego o tym mówimy? Otóż uważamy to za zabawny chichot historii, z racji tego że to właśnie Anglia jako pierwsza starała się zakazać hazardu. No i tutaj niestety, ale okazuje się, że takiego… No dobrze, ale wróćmy do tematu!

Darmowy bonus betfan
Darmowy bonus betfan

Obstawianie zakładów na wyścigi konne

Aby zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie na wyścigi koni, powinniśmy przede wszystkim sprawdzić ofertę na takowe zakłady, ponieważ w dzisiejszych czasach, nie każda firma takie zakłady oferuje. Co do samych zawodów, to wystarczy powiedzieć tyle, że jest to sport mocno sezonowy. Po wybraniu odpowiedniego bukmachera dobrym pomysłem byłoby tutaj przede wszystkim dowiedzenie się czegokolwiek na temat wyścigów konnych, czyż nie?

Świetnym sposobem na to są fora bukmacherskie, które będą nam w stanie pomóc w zdobyciu wiedzy. Kolejnym sposobem jest zagłębienie się w lektury na temat wyścigów konnych, oraz samej biologii tych zwierząt. Konie wystawiane na wyścigach to w większości wyselekcjonowane jednostki, które trenują przez całe życie, tylko po to aby się ścigać. Jeśli chodzi o samo typowanie, to w zależności od bukmachera możemy postawić (oczywiście na początek – jest o wiele więcej opcji obstawiania), który koń zajmie pierwsze, drugie bądź trzecie miejsce. Przed zdecydowaniem się na obstawianie zakładu, należy bliżej przyjrzeć się naszemu faworytowi, przede wszystkim sprawdzić, jak ostatnio sobie radził na ile wycenia się jego wygraną itd.

Obrońcy praw zwierząt – o tym również trzeba powiedzieć

Obrońcy praw zwierząt to w większości ludzie którzy – jak sama nazwa mówi, bronią praw zwierząt. No ale co to ma do zakładów na wyścigi konne? A właśnie że całkiem sporo, ponieważ najczęściej oni starają się w przeróżny sposób zablokować takowe zawody. Nikt przecież w 2019 roku nie chce być ,,targetowany” – przez takie organizacje, jako właśnie ,,ten zły, który męczy zwierzęta”, czyż nie? Dlatego też wyścigi konne nie są dzisiaj zbyt popularną kategorią jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie.

Najpopularniejsze miejsca na wyścigi konne w Polsce

Jeśli chodzi o nasz kraj, to posiadamy takich miejsc kilka, a są nimi na przykład :

Hipodrom Sopot – położony niedaleko Ergo areny, niemalże 39 hektarowy teren służy wyścigom konnym od 1898 roku. Co ciekawe – jest to jedyny na świecie tor wyścigowy dla koni z widokiem na morze

Wielka Partynicka – znajduje się we Wrocławiu – współczesny tor funkcjonuje tam od 1952 roku.

Tor na Służewcu – co zabawne – mimo iż w nazwie ma on Służewiec – to tak naprawdę wyścigi organizowane są na…. Mokotowie. No co? Na mnie nie patrzcie – po prostu kolejna anomalia nazewnictwa w naszym kraju. No ale wracając do tematu – pierwsze oficjalne zawody wystartowały w 1841r – co czyni ten tor wyścigowy, najstarszym w Polsce.

LV Bet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCo się dzieje z osobami które wygrają duże pieniądze na zakładach bukmacherskich?
Następny artykułFora bukmacherskie – jak z nich korzystać?
Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.